Gorgoda Nedir? Kimdir?

Açık büfede sıcak yiyecekler

Bir veya iki çeşit çorba, en az iki çeşit börek, kebaplar, kuzu eti yemeği, tavuk kızartması veya yemeği, dana eti yemekleri, bir veya iki çeşit balık yemeği, çeşitli garnitürler (sebze, […]

Açık büfede sıcak yiyecekler
Açık büfede sıcak yiyecekler

Bir veya iki çeşit çorba, en az iki çeşit börek, kebaplar, kuzu eti yemeği, tavuk kızartması veya yemeği, dana eti yemekleri, bir veya iki çeşit balık yemeği, çeşitli garnitürler (sebze, pilav, makarna, patates vb. ), köfte, tencere yemekleri, çeşitli sıcak soslar vb.
Çorbalar : Tercihen iki çeşit çorba olmalıdır. Çorbalar farklı malzemelerden hazırlanır. Örneğin, birisi yoğurtlu veya kremalı beyaz bir çorba ise diğeri kırmızılı sebze çorbası veya etli bir çorba olması uygun olur. Böylece farklı tercih yapan gruplara hitap edilmiş olur.
Börekler : En az iki çeşit farklı börek içleri ile hazırlanmış börek seçilmelidir.
Pilavlar : Pilav çeşitleri sade olarak garnitür amaçlı düşünülebilir. Bunun yanında etli, sebzeli pilav çeşitlerine de yer verilebilir.
Makarnalar : Makarna çeşitleri sade olarak garnitür amaçlı düşünülebilir. Bunun yanında soslu, etli, sebzeli makarna çeşitlerine de yer verilebilir.
Et Yemekleri : Tencere fırın, tava veya ızgarada hazırlanmış kebaplar, kuzu eti yemeği, tavuk kızartması veya yemeği, dana eti yemekleri sunulabilir. Konukların yanında şov amaçlı ızgara ve alevli et yemekleri hazırlanabilir. Ayrıca açık büfeler; bütün kuzu, et dolmaları gibi hazırlanması uzun süren alakart restoranlarda verilmesi mümkün olmayan özellikli ve güzel Türk Mutfağı yemeklerini sunma imkanı sağlar.
Balıklar : Bir veya iki çeşit balık yemeği olması uygun olur. Özellikle sahil işletmelerinde çeşitli balıklar ve balık yemekleri olmalıdır.
Mantılar : Makarna, börek veya sıcak yemek çeşitleri arasında düşünülebilir. Önceden hazılanabilen ve büfe için sunumu kolay sevilen yemekler arasındadır.
Soslar : Et yemekleri veya mantı, makarna gibi yiyeceklerin yanında verilen sıcak soslar yemeğin yanına sos kabı ve kaşığı ile konulmalıdır.
Garnitürler : Et yemekleri yanında verilebilen sebze, pilav, makarna, patates vb. çeşitli garnitürler yemeğin yanında servis maşası ile sunulmalıdır.

Yazı etiketi: ,

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021