Gorgoda Nedir? Kimdir?

Acil Sağlık Araçları

Acil sağlık aracı, acil sağlık hizmeti sunumunda ihtiyaç duyulan personel ve malzemeyi en hızlı Şekilde ulaştırmak ve olay yerinde görev yapmak üzere kullanılan her türlü kara, hava ve deniz aracıdır. […]

Acil Sağlık Araçları
Acil Sağlık Araçları

Acil sağlık aracı, acil sağlık hizmeti sunumunda ihtiyaç duyulan personel ve malzemeyi en hızlı Şekilde ulaştırmak ve olay yerinde görev yapmak üzere kullanılan her türlü kara, hava ve deniz aracıdır. Olay yerinde tıbbi müdahale, teknik ve lojistik destek için kullanılacak olan bu araçlar motosiklet, bisiklet, doktor aracı, medikal kurtarma aracı, organ nakli aracı, mobil komuta kontrol aracı, mobil haberleşme aracı, mobil sağlık aracı ve benzeri araçlar olup hasta taşıma amaçlı kullanılamaz.
Acil sağlık araçları ilk kez Universiade 2005 üniversite oyunları sırasında İzmir’de 112 acil sağlık hizmetlerinde kullanılmıştır. Bu ambulanslar, hekimsiz ambulanslara destek vermek ve doktorlu ekiplerle olay yerine ulaşmak için kullanılır. Ayrıca olağan dışı durum ve afetlerde olay yerine sağlık personeli ve tıbbi-teknik malzemelerin taşınmasında kullanılır. Bu araçlar aşağıda belirtilen genel özelliklere sahip olmalıdır:

Acil sağlık araçları, sadece ambulans servisleri ve sağlık kurumları bünyesinde ve amacına uygun olarak kullanılabilir; başka kişi ve kuruluşlarca kullanılamaz.

Yazı etiketi: , ,

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021