Gorgoda Nedir? Kimdir?

Aktif Bilişim İnternet Hizmetleri

Bu yazıyı bir kaç gün önce prestashop e-ticaret sistemi kurarken teknik destek aldıktan sonra yazmaya karar verdim. Artık ne zaman çalışmaya başladığımı bile hatırlamadığım (çünkü çok uzun zaman oldu, belkide […]

Aktif bilişimBu yazıyı bir kaç gün önce prestashop e-ticaret sistemi kurarken teknik destek aldıktan sonra yazmaya karar verdim. Artık ne zaman çalışmaya başladığımı bile hatırlamadığım (çünkü çok uzun zaman oldu, belkide 7-8 yıl) bir hosting firması oldu Aktif Bilişim. Çoğu kişiye reklam olarak gelebilir bu yazdıklarım. Ancak her türlü soruma cevap vermeye çalışan (özellikle kendi kurduğum yazılımsal sorular, çünkü cevap vermek zorunda değiller bence) bu firmaya ben de destek olmalıyım diye düşündüm. Teknik destekleri bence gerçekten çok kaliteli.

İlk yıllar küçük bir firma olduğunu düşündüğüm için korkarak çalışma kararı vermiştim. Çünkü severek kullanmış olduğum ve Türkiye’nin en büyük hosting şirketlerinden birisi  olan firma, artık Linux sistemli hosting hizmeti vermeyeceğini açıklamıştı. Ne yapacağımı bilmiyordum, kendime bir firma bulmalıydım. İnternet üzerinden yaptığım kısa bir araştırmadan sonra adını vermek istemediğim bir hosting firması ile çalışmaya başladım. Keşke çalışmaz olaydım teknik destek, alt yapı her şey hikaye çıktı. Zaten 2 ay sonra sitesi bile çalışmaz oldu. Adamlar ortadan kaybolmuştu. Allah’tan alan adını eski firmada barındırmışım. Bütün herşey uçup gitmişti. Tekrardan bir firma arayışına girdim. Aktif bilişimi keşfettim özellikle r10’da yapılan yorumlardan etkilenmiştim. Gözümü kararttım ve çalışmaya başladım. Fiyatları gerçekten çok uygundu. Sırf bu yüzden şüpheyle yaklaştım. Ama daha sonra şüphelerimin boş olduğunu anladım.

Şu anda yaklaşık 4 tane site için hizmet almaktayım. Müşteri hizmetlerini neredeyse yılda bir kez hosting ve alan adı yenilemek için  kullanıyorum. Kısacası benim gibi orta sınıf bir webmaster için (ileri düzey ihtiyaçlarım olmadığı için bir yorum yapamıyorum) süper bir firma. Herkese tavsiye ediyorum. Aktif bilişim bence çalışmak isteyeceğiniz nadir firmalardan biri.

Yazı etiketi: ,

Kategori: Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021