Gorgoda Nedir? Kimdir?

Animasyonun Uygulama Alanları

Animasyonun uygulama alanları oldukça geniştir. Bilgisayar ortamlarında yapılan animasyonlar genellikle görsel medyada (sinema, televizyon, bilgisayar) oldukça sık kullanılır. Özellikle müzik klipleri yapımında ve karton filmlerde tamamen animasyonlardan faydalanılır. Animasyonun kullanıldığı belli başlı alanlar şunlardır: Turizm: Animasyonun bilgilendirmek, eğlendirmek, dinlendirmek ve hoşça vakit geçirtmek amacıyla uygulandığı alanlardan biri de turizm işletmeleri yani oteller, moteller ve tatil […]
Animasyonun uygulama alanları oldukça geniştir. Bilgisayar ortamlarında yapılan animasyonlar genellikle görsel medyada (sinema, televizyon, bilgisayar) oldukça sık kullanılır. Özellikle müzik klipleri yapımında ve karton filmlerde tamamen animasyonlardan faydalanılır. Animasyonun kullanıldığı belli başlı alanlar şunlardır:

Turizm: Animasyonun bilgilendirmek, eğlendirmek, dinlendirmek ve hoşça vakit geçirtmek amacıyla uygulandığı alanlardan biri de turizm işletmeleri yani oteller, moteller ve tatil köyleridir. Bunlara genel olarak turizm işletmeleri denir.

Eğlence Hayatı: Eğlence hayatı veya gece hayatı olarak ifade ettiğimiz hayat tamamen bir şov dünyasıdır. Bu dünyada yapılan gösteriler, şovlar ve animasyonlar insanları eğlendirmeye ve hoşça vakit geçirmelerini sağlamaya yönelik organizasyonlardır.

Tanıtım: Tanıtım, bir malın veya hizmetin tanıtılması için insanların ilgisini çekecek başka etkinliklerden yararlanarak onlara ulaşarak hizmet veya malın tanıtımını sağlamaktır. Çocuklar için üretilen bir şampuanın masal kahramanları kıyafeti giymiş animatörler veya palyaçolar tarafından tanıtılmasıdır.

Özel Günler: Özel günlerde, doğum günlerinde, sünnet törenlerinde, yıl sonu gösterilerinde, yılbaşı partilerinde, çeşitli çizgi film kahramanları canlandırılarak özel günlere renk katılabilir, eğlenceli zaman geçirilmesi sağlanabilir. Çocuklar bu özel günlerde kahramanlarla özdeşleşerek eğlenirler ve mutlu olurlar.

Sinema ve Televizyon: Animasyon ilk önce görsel sanatlarla başlamıştır. Sinema ve televizyonla birlikte bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi sonucunda bilgisayar ortamında hazırlanan animasyonlarla birlikte doğrudan animatörler tarafından hazırlanan animasyonlar da sinema ve televizyonlarda izleyicilere gösterilmektedir. Ayrıca bilgisayarla hazırlanan çeşitli animasyonlar da İnternet sitelerinde ücretsiz olarak gösterilmektedir.

Spor Animasyonları: Spor animasyonları iki grupta incelenir. Spor karşılaşmalarının başında veya aralarında seyircinin boş vaktini değerlendirmek amacıyla yapılan gösteri ve etkinliklerdir. (basketbol karşılaşmalarının devre aralarında ponpon kızların müzik eşliğinde yaptıkları dans gösterisi gibi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2022