Çocuklar İçin Müzikli Oyun Etkinlikleri

Çocuklar İçin Müzikli Oyun Etkinlikleri

Çocuklar İçin Müzikli Oyun Etkinlikleri – Müzikli danslar: Okul öncesi çocukları için en sık hazırlanan animasyon etkinliklerinden birisi de müzikli danslardır. Müzikler çocukların yaşlarına uygun olarak enstrümanlarla çalınabileceği gibi bir kasetten, CD’den de yararlanılabilir. Çocuklar müzik eşliğinde istedikleri gibi hareket ederler.

Çocuklar İçin Müzikli Oyun Etkinlikleri – Müzikli danslar: Okul öncesi çocukları için en sık hazırlanan animasyon etkinliklerinden birisi de müzikli danslardır. Müzikler çocukların yaşlarına uygun olarak enstrümanlarla çalınabileceği gibi bir kasetten, CD’den de yararlanılabilir. Çocuklar müzik eşliğinde istedikleri gibi hareket ederler. Dans ederken çocuklar hoşça vakit geçirebilecekleri gibi çevrelerinde gördükleri farklı hareketler de hayal güçlerinin gelişmesini sağlar.

Etkinlik 1: Çocuklar yere oturtulur. Öğretmen çocuklara “Şimdi herkes içinden bir hayvan düşünsün, ama kimse söylemesin.“ der. Çocuklar hayvanları düşündükten sonra “Bu nasıl bir hayvan, uçar mı, kanadı var mı, nerede yaşar?” gibi sorular sorar. Çocuklardan gözlerini açmalarını ister ve müzik eşliğinde düşündükleri hayvanları canlandırmalarını ister.

Etkinlik 2: Öğretmen çocuklara şöyle kısa bir öykü anlatır. “Tüm hayvanların yaşadığı bir ülke varmış. Şimdi burada dans gösterisi var, gösteriye katılmak isteyenler hazırlansın.“ der. Çocuklar istedikleri hayvanın rolünü üstlenirler. Makyajlar yapılır, aksesuarlar takılır, müzik eşliğinde dans edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir