Çocuklara Yönelik Kukla ve Kukla Gösterisi Etkinlikleri

Çocuklara Yönelik Kukla ve Kukla Gösterisi Etkinlikleri Kukla ve kukla gösterileri: Okul öncesi dönemdeki çocukların büyük zevk aldıkları kuklalar hazır alınabilecekleri gibi eğitimci tarafından da kolayca yapılabilir. Kuklalar çocukların hoşça vakit geçirmelerini sağlayarak onları neşelendiren bir animasyon etkinliğidir.

Çocuklara Yönelik Kukla ve Kukla Gösterisi Etkinlikleri
Kukla ve kukla gösterileri: Okul öncesi dönemdeki çocukların büyük zevk aldıkları kuklalar hazır alınabilecekleri gibi eğitimci tarafından da kolayca yapılabilir. Kuklalar çocukların hoşça vakit geçirmelerini sağlayarak onları neşelendiren bir animasyon etkinliğidir.

Çocuklara Yönelik Kukla ve Kukla Gösterisi Etkinlikleri

Kukla ve kukla gösterileri: Okul öncesi dönemdeki çocukların büyük zevk aldıkları kuklalar hazır alınabilecekleri gibi eğitimci tarafından da kolayca yapılabilir. Kuklalar çocukların hoşça vakit geçirmelerini sağlayarak onları neşelendiren bir animasyon etkinliğidir. Çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını destekler ve onların düşüncelerini rahatlıkla ortaya
koyabilmelerine yardımcı olur. Kuklalar, çocuklarla birlikte hazırlanabilir. Kâğıttan, bezden, plastikten, telden, süngerden, tahtadan, ipten vb. gibi çeşitli malzemelerden kukla yapılabilir. Yapılan bu kuklalarla çocuklar hikâye oluşturur, duygu ve düşüncelerini ifade ederler.

Etkinlik 1
Renkli dergilerden kesilmiş çocuk resmi, kumaş parçaları, düğmeler, yapıştırıcı ve mukavvalar çocuklara verilir. Bu malzemeler her çocuğun ailesinden de istenebilir. Çocuklar, kesilmiş resmin üzerine kumaş parçaları ile uygun bir elbise keserler, yapışırırlar ve düğmelerle süslerler. Kuklayı oynatmak için gerekli çubuk kısmı mukavvadan keserler, resmin arkasına yapıştırırlar ve çomak kukla yaparlar. Her çocuk yaptığı kuklalarla kendi yarattıkları bir hikâyeyi anlatır.

Etkinlik 2
Çeşitli el kuklaları çocuklara dağıtılır. Çocuklar el kuklaları ile yanlarındaki arkadaşlarını tanıtırlar. Tüm çocuklar tanıtıldıktan sonra her çocuk istediği arkadaşı ile birlikte ellerindeki kuklalarla bir hikâye anlatır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir