Çocuklarla yapılabilecek sessiz film ve yumurta boyama etkinliği

Çocuk yumurta boyama etkinlikleri

Çocuk yumurta boyama etkinlikleri

Öğretmen masalara sulu boya, sulu boya fırçaları, su kapları koyar. Çocuklardan parmak uçlarını boyamalarını ve boyadıktan sonra yanlarındaki arkadaşlarının yüzüne hafifçe bastırmalarını ister. Yüzleri boyanan çocuklarla ne hissettikleri konusunda konuşulur.

Sessiz film: Sessiz film iki grup arasında oynanır. Grup üyelerinden bir kişi, el kol hareketleri ile konuşmadan kulaklarına fısıldanan bir filmi grup arkadaşlarına anlatmaya çalışır. Grup üyeleri, anlatılan filmi tahmin etmeye çalışır. En çok film tahmin eden grup galip gelir.

Yumurta boyama: Okul öncesi dönem çocukları ile kullanılan animasyon etkinliklerinden biri de yumurta boyamadır. Yumurtanın alt tarafı küçük bir şekilde delinerek, şırınga ile içi boşaltılır. Yumurtanın kırılmaması için içine tutkal sürülür ve pamukla doldurulur. Yumurtalar guaj boya veya sulu boya ile değişik renklerde boyanabileceği gibi yumurtanın üzerine yaprak, yıldız gibi şekiller konulup tülle kaplanarak da boyanabilir. Yumurta ile yapılabilecek diğer bir çalışma da yumurtanın üzerine farklı renklerde mumlar damlatmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir