Gorgoda Nedir? Kimdir?

Eğitimde İnsan Anlayışı ve İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan kaynaklarının yönetimi organizasyonunu amaçlarına (karlılık, verimlilik, kalite vs.) ulaşabilmesi için tüm çalışanların en etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasıdır. İnsan kaynaklarının ,yönetimi organizasyonda “insan” kaynaklarının en etkili şekilde kullanılmasını […]

İnsan kaynaklarının yönetimi organizasyonunu amaçlarına (karlılık, verimlilik, kalite vs.) ulaşabilmesi için tüm çalışanların en etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasıdır. İnsan kaynaklarının ,yönetimi organizasyonda “insan” kaynaklarının en etkili şekilde kullanılmasını amaçlar. Daha başka bir ifadeyle insan kaynaklarının yönetimi; insan kaynaklarının planlanması, geliştirilmesi, eğitimi, motivasyonu, performans değerlendirilmesinin yapılması, yönetime katılması vs. konuları içeren bir    alandır.

Eğitimde Tam Kalite
Eğitimde Tam Kalite

Toplam Kalite ile insan kaynakları yönetimini iki ayrı yönetim tarzı olarak görmemiz imkansız hale gelmektedir. Çünkü üretilen her mal veya hizmetin içinde örgütte çalışanların katkısı bulunmaktadır. İnsan kaynakları yönetiminin Toplam  Kaliteyi tamamlayıcı bir unsur olduğu düşünülmektedir.

Yazı etiketi: , ,

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021