Gorgoda Nedir? Kimdir?

Elektrik Şoku

Elektrikli araçların yanlış kullanımı, çıplak tellere dokunulması, fiş ve prizlerin dikkatli kullanılmaması elektrik çarpmasına yol açabilir. Bu durumda dolaşım yetmezliği, deride morarma, bilincin hızla yitirilmesi, solunumun hızının artması ya da durması gibi belirtiler ortaya çıkabilir.Tüm bu klinik belirtilere elektrik şoku denir. Şok geçiren hastalarda metabolik olarak çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. Dolaşımdaki yetersizlik sonucu organ ve […]
Elektrik ŞokuElektrikli araçların yanlış kullanımı, çıplak tellere dokunulması, fiş ve prizlerin dikkatli kullanılmaması elektrik çarpmasına yol açabilir. Bu durumda dolaşım yetmezliği, deride morarma, bilincin hızla yitirilmesi, solunumun hızının artması ya da durması gibi belirtiler ortaya çıkabilir.Tüm bu klinik belirtilere elektrik şoku denir.

Şok geçiren hastalarda metabolik olarak çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. Dolaşımdaki yetersizlik sonucu organ ve dokulara kan yoluyla yeterince oksijen taşınamaz. Atık maddeler kanda birikir. Temiz kanın organ ve dokulara iletilmemesi sonucu fiziksel ya da ruhsal nitelikte karmaşık belirtilerin tümü şok olayını meydana getirir.

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2021