John Deere 843J Tekerlekli Orman Hasatçısı

John Deere 843JOrman endüstrisinde ham madde sağlama unsuru oldukça önemlidir. Özellikle kesilen ağaçların hızlı bir şekilde orman bölgesinden çıkarılması, ağaç malzemenin mantar ve böcekler gibi bir çok olumsuz etkiden korunmasını sağlayacaktır. Bu nedenle kesim işleminin çabukcak yapılması ve kurutma ve soyma işlemine geçilmesi oldukça önemlidir. İşte kesim işlemini hızlandıracak bir çözüm John deere firmasının Wheeled Feller Bunchers 843J modeliyle geldi.

John Deere firmasının ormancılık sektöründe üretmiş olduğu birçok makineden birisi olan Wheeled Feller Bunchers 843J modeli yani tekerlekli ağaç kesici ile ağaç kesimi oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu makine ile bir çok boyutta ve ağırlıktaki ağaçları kolayca kesebilir ve bir bölgede toplaya bilirsiniz. Sadece saniyeler süren kesim işleminden sonra kesilen ağacı istif bölgesine kısa bir sürede bırakabilirsiniz. Böylece zamandan ve işgücünden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Aynı firmanın tekerlekli modellerinin yanı sıra paletli modelleri de mevcut. Paletli modelleri özellikle dar ve engebeli alanlarda oldukça kolaylık sağlıyor. Paletli modelini görmek için sitemizde John Deere 909J Paletli Orman Hasatçısı olarak arama yapabilirsiniz. Ancak paletli modeli tekerlekli modeline göre biraz daha yavaş çalışıyor. Ağaç kesimi yapacağınız alan tekerlekli modeline uygun bir nokta ise bu makine oldukça işiniz yarayacak. İşte makinenin bazı özellikleri ve videosu.

Üretici firma: Jonh Deere
Model: 843J Wheeled Feller Buncher
Motor üreticisi ve modeli: John Deere / 6068H
Brüt güç: Gross Power hp (kW) 225 (168) @ 2200
Şanzıman tipi: Hidrostatik
İleri hızı: 12.5 (20.1)
Geri hızı: 12.5 (20.1)
Direksiyon ve yönetim: Eklemli
Direksiyon açısı: 45º
Fren tipi: Yağlı Islak
Hidrolik pompa tipi: Değişken eksenel pistonlu
Tekerlek sayısı: 4
Standart Ön Lastik: 28L-26
Makaslama ve testere modeli: John Deere FD22B
Ağaç kapasitesi: 22″ (yaklaşık 50cm)
Testere tipi: Daire testere (Disk)

Etiketler:

“John Deere 843J Tekerlekli Orman Hasatçısı” hakkında 1 yorum

  1. Gerçekten harika bir makine. Mühendislik harikası, bunları bir de kabuğunu soyan, dallarını temizleyen ve üretime hazırlayan türleri var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir