Gorgoda Nedir? Kimdir?

Kaynak (Metal Kaynağı)

Metal malzemelerin, çoğunlukla ısı birleştirilmesi tekniğine verilen ad. Belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılan metal malzemeler, kaynak işlemi sırasında basınç yardımıyla dolgu malzemeleri de kullanılarak birleştirilir. Eritme kaynağında, bir ısı üreticisinin yardımıyla kaynaklanacak bölge eritilerek kaynak işlemi gerçekleştirilir. Isı, elektrikle ya da gaz aleviyle elde edilir. Katı fazda gerçekleştirilen kaynaklar, malzeme eritilmediği ve dolgu malzemesinin kullanılmadığı […]

Metal malzemelerin, çoğunlukla ısı birleştirilmesi tekniğine verilen ad. Belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılan metal malzemeler, kaynak işlemi sırasında basınç yardımıyla dolgu malzemeleri de kullanılarak birleştirilir. Eritme kaynağında, bir ısı üreticisinin yardımıyla kaynaklanacak bölge eritilerek kaynak işlemi gerçekleştirilir. Isı, elektrikle ya da gaz aleviyle elde edilir.

Katı fazda gerçekleştirilen kaynaklar, malzeme eritilmediği ve dolgu malzemesinin kullanılmadığı kaynaklardır. Daha çok basınç ve daha az oranda ısının kullanıldığı kaynaklardır.

Hemen her tür kaynaklarda toplam enerji girdisi, kaynak işlemini gerçekleştirmek için gerekli olan enerjiden daha fazladır. Uygulanan kaynak yöntemine göre verimlilik %60-90 arasında değişir.

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

  1. En son eklenen yazılar

  2. Kim ne dedi?

  3. Gorgoda © 2021