Gorgoda Nedir? Kimdir?

Lojistikte Müşteri Hizmetleri

Lojistik tanımı içinde yer alan; “Doğru Ürün, Doğru Miktar, Doğru Biçim, Doğru Zaman, Doğru Kaynak, Doğru Yol ve Doğru Fiyat” kavramlarından oluşan bu doğrular müşteri hizmetlerinin temel faktörleridir. Dikkate değer bir şekilde, mamullerin pazara giriş aşamasında, bütün bu unsurlar, lojistik operasyonların standart ve kalitesinden etkilenmektedir. Bu yüzden bu unsurlar, müşteri hizmetlerinin oluşmasında, farklı lojistik durumları […]

Lojistikte Müşteri Hizmetleri
Lojistikte Müşteri Hizmetleri

Lojistik tanımı içinde yer alan; “Doğru Ürün, Doğru Miktar, Doğru Biçim, Doğru Zaman, Doğru Kaynak, Doğru Yol ve Doğru Fiyat” kavramlarından oluşan bu doğrular müşteri hizmetlerinin temel faktörleridir. Dikkate değer bir şekilde, mamullerin pazara giriş aşamasında, bütün bu unsurlar, lojistik operasyonların standart ve kalitesinden etkilenmektedir. Bu yüzden bu unsurlar, müşteri hizmetlerinin oluşmasında, farklı lojistik durumları belirlerken, temel kaynak sağlayabilirler. Aynı zamanda, bu unsurlar, operasyonel başarı ya da başarısızlığın görüntülenmesinde anahtar ölçümlerin temeli hâline gelmektedir. Lojistik kapsamda müşteri hizmet bileşenleri üç gruba ayrılmıştır:

Çok boyutlu olarak sınıflandırılabilen müşteri hizmet bileşenleri, farklı tüketici hizmet bileşenleriyle, kesintisiz hizmet sağlamayı hedeflemektedir. İşletmeler hedef kitlesindeki tüketici grubuna yönelen satış öncesi, satış ve satış sonrası faaliyetlerini lojistik bileşenleri ile birlikte planlamalı ve koordine etmelidir. Böylece lojistik yönetimi müşteri hizmetlerinin etkinlik kazanmasını sağlayacak şekilde sürece katılmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2023