Gorgoda Nedir? Kimdir?

Manastır

Kendilerini dine adamış rahip ya da rahibelerin dünyayla ilgilerini keserek yaşadıkları, kentlerden ve kasabalardan uzakta, kırsal alanda inşa edilmiş yapı. İlk manastırlar, Orta Doğu ve Yunanistan ortaya çıktı. Avrupa’da ilk manastırı 529’da Nursialı Aziz Benedictus İtalya’da Monte Cassini’de kurdu. Avrupa’da daha sonraki yüzyıllarda inşa edilen manastırlar bu ilk manastırın şemasına göre yapıldılar. On ikinci ve […]
Kendilerini dine adamış rahip ya da rahibelerin dünyayla ilgilerini keserek yaşadıkları, kentlerden ve kasabalardan uzakta, kırsal alanda inşa edilmiş yapı.

İlk manastırlar, Orta Doğu ve Yunanistan ortaya çıktı. Avrupa’da ilk manastırı 529’da Nursialı Aziz Benedictus İtalya’da Monte Cassini’de kurdu. Avrupa’da daha sonraki yüzyıllarda inşa edilen manastırlar bu ilk manastırın şemasına göre yapıldılar. On ikinci ve on üçüncü yüzyıllarda İngiltere, İskoçya, İspanya, İtalya, Almanya ve Avusturya’da pek çok manastır kuruldu. Fransa’da manastır hareketi öteki ülkelerden çok daha yaygın oldu.

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2021