Gorgoda Nedir? Kimdir?

Mercedes E Sınıfı Sürücü Uyandırma Özelliği

Evet dünyanın önde gelen otomobil üreticisi Mercedes sonunda bu çok tartışılan ve çeşitli çözüm önerileri sunularak bir çok deneme yapılan, sürüş halindeyken uyku sorununa bir çözüm getirdi. Mercdes’in geliştirmiş olduğu […]

Mercedes E Sınıfı Sürücü Uyandırma Özelliği
Mercedes E Sınıfı Sürücü Uyandırma Özelliği

Evet dünyanın önde gelen otomobil üreticisi Mercedes sonunda bu çok tartışılan ve çeşitli çözüm önerileri sunularak bir çok deneme yapılan, sürüş halindeyken uyku sorununa bir çözüm getirdi. Mercdes’in geliştirmiş olduğu bu özellik sayesinde artık sürücüler direksiyon başında uyumadan önce uyarılıyorlar.

Sistem şu şekilde çalışıyor. Mercedes’in geliştirmiş olduğu beyin fonksiyonlarını algılayıcı sistemler, siz sürüş halindeyken devamlı olarak sizi kontrol ediyor. Kontrol sırasında referans aldığı değerler ise firmanın yapmış olduğu test sonuçlarından elde ettiği verilerle destekleniyor. Yani aracınızla seyahat halindeyken direk siyon başında uykunuz gelmeye başladığı anda otomobil size bir uyarı alarmı veriyor. Siz kendinize geldiğinizde susturulan alarm uyarıcısından sonra ön gösterge hız panelinde size sürüşe ara vermeniz için uyarıda bulunuyor. Bu muhteşem özellik yakın zamanda üretilecek Mercedes otomobillerde görebilirsiniz. (Kaynak: Hürriyet teknoloji)

Yazı etiketi: ,

Kategori: Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021