Gorgoda Nedir? Kimdir?

Motorlu Çiftlik Makineleri Operatörü

Motorlu Çiftlik Makineleri Operatörü: Bir ya da daha fazla motorlu çiftlik makinelerini ve teçhizatını kullanan, bakımlarını yapan kişilerdir. Motorlu Çiftlik Makineleri Operatörü (Tarım) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak: a) Toprağı süren, […]

Motorlu Çiftlik Makineleri Operatörü
Motorlu Çiftlik Makineleri Operatörü: Bir ya da daha fazla motorlu çiftlik makinelerini ve teçhizatını kullanan, bakımlarını yapan kişilerdir.

Motorlu Çiftlik Makineleri Operatörü: Bir ya da daha fazla motorlu çiftlik makinelerini ve teçhizatını kullanan, bakımlarını yapan kişilerdir. Motorlu Çiftlik Makineleri Operatörü (Tarım) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Toprağı süren, eken, ürünü biçen, harmanlayan, döğen, savuran, balyalayan, süt sağan ve diğer işlerle ilgili motorlu çiftlik araçlarına ve teçhizatını kullanmak,
b) Harman dövmek,
c) Tahılları ayıran ve diğer yerinde duran makineleri kurup, ayarlayarak çalıştırmak,
d) Çiftlik traktörlerine römorklar bağlayarak nakliyat yapmak,
e) Ağaç tomruklarını çekip, bunlarla ilgili diğer işleri yapmak,
f) Hareket eden ve yerinde duran makineleri temizleyip, yağlayarak bakımını yapmak,
g) Küçük arızaları tamir etmek,
h) Belirli tipte makine, alet ve teçhizatın çalıştırılmasında uzmanlaşabilir ve uygulamada bulunabilir, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2023