Gorgoda Nedir? Kimdir?

Olivetti 320SM USB PC Kamera Driver

Uzunca bir süre önce kullanmak için aldığım Olivetti marka USB webcam vardı. Yıllar sonra bir iş için lazım olunca çıkartıp kullanmak istedim. Ancak yıllar sonra değişen işletim sistemleri yüzünden bir […]

Uzunca bir süre önce kullanmak için aldığım Olivetti marka USB webcam vardı. Yıllar sonra bir iş için lazım olunca çıkartıp kullanmak istedim. Ancak yıllar sonra değişen işletim sistemleri yüzünden bir türlü USB kamerayı bilgisayarıma tanıtamadım. Windows 10 işletim sistemi bu işi halleder sürücüsünü bulur diye düşündüm. Ama sonuç hüsran. USB aygıtı tanınmadı, sürücü bulunamadı, vb. klasik hatalar. “Ne olacak canım driver olan bir sürü site vardır” dedim ve nette aramaya başladım. Ama onlarca siteye rağmen sonuca ulaşamadım. Hep fasa fiso… Sonunda tam pes ediyordum ki… aklıma eski CD çantam geldi 🙂 Tozlanmış CD çantamı çıkardım ve aramaya başladım. Aradığımı buldum ve bu eksikliği gidermem gerek diyerek ihtiyacı olan sizlerle orjinal cd’deki sürücüsünü ve kullanım kılavuzunu arşive ekledim.

indir
indir

Olivetti 320SM USB PC Kamera Sürücüsü (Driver)

Yazı etiketi: , ,

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. omer dedi ki:

    merhaba, linki görünce epey heyecanlandım, benim kameramda uzun yıllardır çekmecede bekliyordu, programı indirdim kurdum ama cihazı win10 olan bilgisayarıma tanıtamadım. Sanırım WinXp ve Vista için olan sürümler bunlar.

    • Gorgoda dedi ki:

      Maalesef win10 da kamera sürücüleriyle ilgili kronik bir sorun var. Sürücüleri olduğu halde bir çok kamera win10 da aktif olmuyor. Ben bu sorunu sürücüyü yükledikten sonra “camdesk” programını yükleyerek giderdim. Bu program kamera ile resim ve video çekmemi sağlıyor. Onun dışında bir işe yaramıyor.

Gorgoda © 2021