Gorgoda Nedir? Kimdir?

Örümcek

Eklem bacaklılar (Arthropoda) şubesinin, örümceğimsigiller (Arachnida) sınıfının, örümcekler (Araneida) takımındaki türlere verilen genel ad. Göğüs-baş bölgesiyle karın bölgesi arasında dar bir bel kısmı vardır. Üyeleri 6 çifttir. Örümcekler zehir bezleri taşır. Türkiye’de insanları zehirleyen türlerine rastlanmamıştır. Güney Amerika’da yaşayan bazı türlerinin zehirleri, bilinen en güçlü zehir türüdür. Büyük örümceklerin zehri, tahminlerin aksine, daha az güçlüdür. […]
ÖrümcekEklem bacaklılar (Arthropoda) şubesinin, örümceğimsigiller (Arachnida) sınıfının, örümcekler (Araneida) takımındaki türlere verilen genel ad. Göğüs-baş bölgesiyle karın bölgesi arasında dar bir bel kısmı vardır. Üyeleri 6 çifttir.

Örümcekler zehir bezleri taşır. Türkiye’de insanları zehirleyen türlerine rastlanmamıştır.

Güney Amerika’da yaşayan bazı türlerinin zehirleri, bilinen en güçlü zehir türüdür. Büyük örümceklerin zehri, tahminlerin aksine, daha az güçlüdür. Küçük örümcekler daha tehlikelidir. Örümceklerin hepsi yırtıcıdır. Başlıca besinlerini böcekler oluşturur. Ağ yaparlar ve bu ağlara takılan böcekleri yerler.

Örümcekler ilke olarak kara hayvanlarıdır. Yalnız birkaç cinsi suda yaşar. Dünyanın birçok bölgesine yayılmışlardır. Ülkemizde de çeşitli türleri bulunur.

Yazı etiketi: ,

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2021