Gorgoda Nedir? Kimdir?

Pişirici (Kimyasal ve İlgili İşlemler)

Kemik, yağ, şeker, pekmez, tuz, asit ve alkali gibi organik veya inorganik maddeleri tasfiye etmek, karıştırmak, birleştirmek veya bir özellik vermek yahut kimyevi bir değişikliğe maruz bırakmak maksadıyla bunları açık […]

Kemik, yağ, şeker, pekmez, tuz, asit ve alkali gibi organik veya inorganik maddeleri tasfiye etmek, karıştırmak, birleştirmek veya bir özellik vermek yahut kimyevi bir değişikliğe maruz bırakmak maksadıyla bunları açık kaplarda, kazan, tencere veya benzeri kaplarda kaynatıp pişiren kişidir. Pişirici (Kimyasal ve ilgili işlemler) İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Kaplara elle veya makineli doldurucu veya boşaltıcı cihazlarla istenilen malzemeyi doldurmak,
b) Malzemenin gerekli ısıyı alması için hararet veren cihazı kontrol etmek,
c) İstenilen bileşim veya karışımı elde etmek için gereğine göre maddeler ilave edip karıştırmak,
d) Hareretli ve diğer ölçü altlerini gözleyip pişme işleminin bitip bitmediğini kestirmek üzere gerekli kontrolleri yapmak.
e) Pişen mamulü depolama tanklarına veya diğer kaplara aktarmak,
f) Kullanılan pişirme cihazının veya uygulanan işlemi tipine göre ayırdedilebilir. vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021