Gorgoda Nedir? Kimdir?

Sanrı

Uyanık bir kişinin, kendi dışında var sandığı; ama gerçekte yok olan olguları algılaması. “Hezeyan” olarak da bilinen sanrılar; peygamberlik gibi büyüklük sanrıları, değersizlik, işe yaramazlık gibi küçüklük sanrıları, kişinin öldürüleceğine inanması gibi kötülüğe uğrama sanrıları, bedeninin çürüdüğünü sanma gibi hiçlik sanrıları olarak çeşitlenebilir. Paranoya ve hastalık hastalığının başlıca belirtisi olan sanrı, kişinin yaşamını tümüyle etkileyebilecek […]
Uyanık bir kişinin, kendi dışında var sandığı; ama gerçekte yok olan olguları algılaması. “Hezeyan” olarak da bilinen sanrılar; peygamberlik gibi büyüklük sanrıları, değersizlik, işe yaramazlık gibi küçüklük sanrıları, kişinin öldürüleceğine inanması gibi kötülüğe uğrama sanrıları, bedeninin çürüdüğünü sanma gibi hiçlik sanrıları olarak çeşitlenebilir.

Paranoya ve hastalık hastalığının başlıca belirtisi olan sanrı, kişinin yaşamını tümüyle etkileyebilecek hâle gelebilir. Bu durumda kişi, duygu ve düşüncelerini, hareketlerini kontrol edemeyecek hâle gelir.

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2022