Gorgoda Nedir? Kimdir?

Şirket

İki ya da daha çok kişinin kazanç sağlamak amacıyla yaptığı ortaklık. Bunun için ortaklar emeklerini ve mallarını bir araya getirirler. Şirketlerin oluşma biçimleri, yapıları ve kuruluş oluşturmaları her ülkenin kendi yasal düzenlemesine bağlıdır. Türkiye’de şirketler, adi şirketler ve ticari şirketler olarak iki grupta toplanabilir. Ticari şirketler kuruluş özellikleri ve sorumluluklarına göre, kolektif şirket, limitet şirket, […]
İki ya da daha çok kişinin kazanç sağlamak amacıyla yaptığı ortaklık. Bunun için ortaklar emeklerini ve mallarını bir araya getirirler. Şirketlerin oluşma biçimleri, yapıları ve kuruluş oluşturmaları her ülkenin kendi yasal düzenlemesine bağlıdır. Türkiye’de şirketler, adi şirketler ve ticari şirketler olarak iki grupta toplanabilir. Ticari şirketler kuruluş özellikleri ve sorumluluklarına göre, kolektif şirket, limitet şirket, anonim şirket ve komandit şirket olarak dörde ayrılır.

Şirketlerin gelişimi uzun zaman almıştır. 19. yüzyılın ortalarındaki yasal düzenlemelerle yaygınlık kazanan anonim ve limitet şirketler, 20. yüzyılda iş yaşamında üstün bir konuma gelmiştir.

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2022