Gorgoda Nedir? Kimdir?

Sümüklü Böcek

Karından ayaklılar (Gastropoda) takımından, akciğerli, otçul ve kabuksuz yumuşakçaların ortak adı. Ormanlık ve ağaçlık yerlerde, bahçelerde yaşar. Taze filizleri yiyerek tarla ve bahçelere büyük zararlar verir. Aynı zamanda insan ve hayvanlarda yaşayan solucanların ara konakçısı olduğu için sağlık açısından da zararlıdır. Sümüklüböcekler, salyangozların akrabalarından, 2-10 cm uzunluğunda, dış kabuksuz canlılardır. Kara sümüklüböcekleri nemli yerlerde yaşar. […]
Sümüklü BöcekKarından ayaklılar (Gastropoda) takımından, akciğerli, otçul ve kabuksuz yumuşakçaların ortak adı. Ormanlık ve ağaçlık yerlerde, bahçelerde yaşar. Taze filizleri yiyerek tarla ve bahçelere büyük zararlar verir. Aynı zamanda insan ve hayvanlarda yaşayan solucanların ara konakçısı olduğu için sağlık açısından da zararlıdır.

Sümüklüböcekler, salyangozların akrabalarından, 2-10 cm uzunluğunda, dış kabuksuz canlılardır. Kara sümüklüböcekleri nemli yerlerde yaşar. Taş altlarında, toprakta, deliklerde sıklıkla bulunur. Kimi zaman sebze bahçelerini sararlar. Deniz sümüklüböcekleri Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da kıyı boyunca sığ sularda, kayalıklarda, yosunlar arasında yaşayan otçul hayvanlardır.

Yazı etiketi: ,

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2022