Gorgoda Nedir? Kimdir?

Telekomünikasyon

Elektromanyetik yollarla bilgi iletimi. Ses, müzik, hareketli ya da hareketsiz görüntü, bilgisayar dosyaları ve uygulamaları gibi birçok farklı bilgi türü, telekomünikasyon sistemleriyle iletilir. Telekomünikasyon sistemleri, uydu ya da yerel radyolar, metal ya da optik kablolar gibi, farklı araç ve ortamlarda olabilir. Her telekomünikasyon sistemi, bir bilgi taşıyan elektromanyetik sinyali, vericiden alıp fiziksel bir ortamda ilerleyerek, […]
Elektromanyetik yollarla bilgi iletimi. Ses, müzik, hareketli ya da hareketsiz görüntü, bilgisayar dosyaları ve uygulamaları gibi birçok farklı bilgi türü, telekomünikasyon sistemleriyle iletilir.

Telekomünikasyon sistemleri, uydu ya da yerel radyolar, metal ya da optik kablolar gibi, farklı araç ve ortamlarda olabilir. Her telekomünikasyon sistemi, bir bilgi taşıyan elektromanyetik sinyali, vericiden alıp fiziksel bir ortamda ilerleyerek, uzaktaki alıcıya ulaştırır. Bu sinyaller, örneğin telefon, faks, teleteks vb. alıcılar yardımıyla, anlamlı bilgi ve mesajlara dönüştürülür.

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2022