Gorgoda Nedir? Kimdir?

Âdem ile Havva

Yaratılış öyküsü Tevrat’ın işlk birkaç bölümünde masalsı br dille anlatılmıştır. Allah (cc) evreni yarattıktan sonra dünyadan aldığı bir avuç toprakla ilk insanı yaratmıştır. Ademi içinde meyveler, dereler, bahçeler ve istediği […]

Âdem ile HavvaYaratılış öyküsü Tevrat’ın işlk birkaç bölümünde masalsı br dille anlatılmıştır. Allah (cc) evreni yarattıktan sonra dünyadan aldığı bir avuç toprakla ilk insanı yaratmıştır. Ademi içinde meyveler, dereler, bahçeler ve istediği herşeyin bulunduğu Cennet adında bir bahçeye yerleştirmiştir. Adem yalnız olduğu için, Ademin kaburga kemiğinden kendisine bir eş yaratılmıştır. Bu ilk kadının adı da Havvadır.

Bu iki insan cennete özgürlük tanınmıştır, ancak bir ağacın meyvesini yemeleri yasaklanmıştır. Çünkü bu ağacın meyvesi içinde kötülüğüde barındırıyordu. Bu yüzden bu iki insanın kötülüğe bulaşmamaları istenmiştir. Ancak şeytan Havvayı kandırır ve o ağacın meyvesini yemesini sağlar. Havva yediği meyveyi Ademe de getirir. Yasak olan bir şeyi haptıkları için günah işleyen Havva ve Adem cennettenn çıkartılır.

Adem ile Havva Dünyaya gönderililer. Dünyada farklı yerlere gönderilen Adem ile Havva daha sonra birbirlerini bulurlar.

Yazı etiketi:

Kategori: Dini Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021