Gorgoda Nedir? Kimdir?

Albatros

Büyük kanatları sayesinde oldukça uzun sürelerde hiç kanat çırpmadan uçabilen büyük bir kuştur. Albatroslar büyük gövdelerinden beklenmeyecek kadar zarif uçuşlarıyla tanınan deniz kuşlarıdır. Bu kuşların farklı türlerinin olmasıyla birlikte dünyanın […]

Albatros
Albatros

Büyük kanatları sayesinde oldukça uzun sürelerde hiç kanat çırpmadan uçabilen büyük bir kuştur. Albatroslar büyük gövdelerinden beklenmeyecek kadar zarif uçuşlarıyla tanınan deniz kuşlarıdır. Bu kuşların farklı türlerinin olmasıyla birlikte dünyanın bir çok yerinde görünürler. Bir kısım yerlerinde koyu renkli tüyler bulunmasına rağmen vücüdunun büyük bir kısmı beyazdır. Genellikle kanat ve kuyruk uçları koyu renkli tüylerle kaplıdır.

Bu kuşlar yaşamlarının büyük bir kısmını deniz üzerinde süzülerek geçirirler. Beslenmek ve dinlenmek için deniz üzerine konarlar. Karaya sadece çiftleşmek için ve yuva yapmak için uğrarlar. uzun kanatları sayesinde havada çok uzun süre kalabilirler. yetişkin bir albatrosun kanat açıklığı yaklaşık olarak 3,5 metredir. Kuluçka zamanı gelen albatroslar karaya gelir ve burada çiftleşirler. Yumurtaları beyaz renklidir. Çoğu albatros yumurtalarını yuvalarında üzerine kuluçkaya yatarak bekler. Bu bekleyiş dişi ve erkek arasında nöbetleşe olarak devam eder. bazı kuşlar ise yumurtalarını gömer.

Yazı etiketi: , ,

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021