Gorgoda Nedir? Kimdir?

Anatomist

Tıp alanında, pratik uygulamaları geliştiren, hayvan ve insanın diğer anotomik karakteristiğini yapı ve şekil bakımından bilimsel olarak araştıran kişidir. Anatomist işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin […]

Anatomist
Anatomist

Tıp alanında, pratik uygulamaları geliştiren, hayvan ve insanın diğer anotomik karakteristiğini yapı ve şekil bakımından bilimsel olarak araştıran kişidir.

Anatomist işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Vücut organları doku ve hücrelerinin oluşumunun incelenmesi, özelliklerini belirlemek için fotoğraf, mikroskop ve diğer teknik aletleri kullanarak laboratuvarlarda incelemeler yapmak, deneyleri yürütmek, anatomik karakterleri araştırmak,

b) Doku ve organ naklinin gerçekleştirilmesiyle ilgili yöntemler geliştirmek üzere çalışmalar yapmak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

İşkur

Yazı etiketi: ,

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021