Gorgoda Nedir? Kimdir?

Aşk Oyunları

Partnerinizle ilişkinizin eskisi gibi arzulu, heyecanlı ve zevkli olmadığını düşünüyor musunuz? Her ne kadar ortada somut bir sorun görülmese de artık birlikte daha az mı vakit geçiriyorsunuz? Hatta zamanla birbirinizden […]

Aşk Oyunları
Aşk Oyunları

Partnerinizle ilişkinizin eskisi gibi arzulu, heyecanlı ve zevkli olmadığını düşünüyor musunuz? Her ne kadar ortada somut bir sorun görülmese de artık birlikte daha az mı vakit geçiriyorsunuz? Hatta zamanla birbirinizden uzaklaşıyor musunuz? Yanıtlarınız “evet” ise; ilişkinizin ilk zamanlarında hissettiğiniz arzuyu, heyecanı, romantizmi ve saflığı yeniden yaşamaya ne dersiniz? İşte ateşinizi yeniden alevlendirmenin ip uçları: Aşk oyunları. Cinsel beraberliklerinizde ve partnerinizle iletişiminizde şimdiye kadar hiç tatmadığınız zevkleri tadabilmek, hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenmek ve hiç yakınlaşmadığınız kadar yakınlaşmak için aşk oyunlarına başvurabilirsiniz.

İlişkinin ne kadar zamandır sürdüğüne bağlı olarak problemler sadece cinsel olmaktan öte kırgınlık, stres ve kızgınlık gibi psikolojik faktörlerden de etkilenmeye başlar. İşte bu nedenle cinsel hayatımıza renk katacak yöntemlerden en önemlisi aşk oyunlarıdır. Diğerleri ise konuşmak, dokunmak ve vücudunuzu sevebilmektir. Bu konulara başka bir yazımda değineceğim.

Aşk oyunları sevişirken eğlenmenizi sağlar, monotonluğunuzu ve sıkıntılarınızı kafanızdan atmanıza yardımcı olur, cinsel yaşamınıza canlılık ve renk katar. Çünkü çiftlerin birbirlerinden erotik haz almalarını, heyecanlı anlar yaşamalarını ve ardından da lezzet anlarının sonunda gevşemelerini sağlar. İşte bu nedenle sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın sırrı, cinsel yaratıcılık ve oyunculuk kabiliyetini içeren aşk oyunlarıdır.

Cinsel yaşamda kişilerin limitlerini zorlaması ve bakış açılarını genişletmeleri çok önemlidir. Toplumsal, kültürel, dini ve ahlaki bakımdan var olan ve herkese özel olan limitler zorlanmalı ama aşılmamalıdır.

Aşk oyunları partnerinizle birlikte yaptığınız çocukça, aptalca ve kışkırtıcı şeyleri kapsar. Aşk oyunlarını en önemli parçası olan cinsel yaratıcılık ise daha önceden planlanması gereken ve bir rutini olmayan cinsel yaramazlıklardır. Çünkü yıllarca cinsellik kendiliğinden gerçekleşen bir eylem olarak görüldüğü için önceden planlanma düşüncesine soğuk bakılmıştır. Oysa şimdi cinsel yaşantımızı renklendirmek için planlama yapılmalıdır fikri ağırlık kazanmıştır. Bu plan içinde partnerinize nelerden hoşlandığınızı öğretmek ve O’nun hoşlandığı şeyleri de öğrenmek için iyi iletişim kurmak, yakınlık göstermek ve çok konuşmak önemli bir yer tutmalıdır.

Bazı çiftlerin cinsel anlamda uyumsuz olduklarından cinsel sorunlar yaşayabilirler, ama havlu atıp vazgeçmek yerine cinsel yaşamlarını renklendirmek için çabalarlarsa bu sorunu yenebilirler. Bu konuda cinsel terapist Dr. Sandor Gardos “Bütün çabalar sonuç vermediyse o zaman karşılıklı ilgiyi bozan bir şeyler var demektir, ilk birkaç deneme başarısızlıkla sonuçlanabilir. Fakat bu o ilişki için kötü seksin kader olduğu anlamına gelmez.” derken umutsuzluğa kapılmadan yeni denemelerin yapılmasının da altını çizmektedir.

Kaynak: Drcemkece.com

Yazı etiketi:

Kategori: Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021