Gorgoda Nedir? Kimdir?

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu)

TÜBİTAK Bilim Kurulu kararıyla daha önce Bilim Adamı Yetiştirme Grubu (BAYG) olan adımız 21 Ocak 2006 tarihinden itibaren Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) oldu. BİDEB olarak bilim dünyasına girmek […]

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu)TÜBİTAK Bilim Kurulu kararıyla daha önce Bilim Adamı Yetiştirme Grubu (BAYG) olan adımız 21 Ocak 2006 tarihinden itibaren Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) oldu. BİDEB olarak bilim dünyasına girmek isteyenlerin ve bilim için destek arayanların aklına gelen ilk yer olma vizyonumuz çerçevesinde temel misyonumuz, Türkiye’nin ihtiyacı olan alanlarda bilim insanı yetişmesini yarışma, burs ve eğitim programları aracılığı ile yönlendirmek ve teşvik etmek, bilim insanlarına destek vermek, toplumda bilim ve teknoloji kültürünün oluşmasına yardımcı olmaktır.

Takip ettiğimiz burs ve destek politikası gereğince, yapılan seçimlerde başarının yanı sıra, bölgesel ihtiyaçlar ve Türkiye’nin öncelikli alanlarına göre insan gücü yetiştirilmesi gibi faktörler de rol oynamaktadır. 2005 yılından itibaren aday belirlemede jüri değerlendirmesi yerine Panel sistemine geçmiş olmamız da, sağlıklı değerlendirme yapılmasında olumlu bir etken olmuştur.

Web sitemizin tüm ilgilenenlere yardımcı olacağını ve programlarımıza olan ilginin bu yıl da artarak devam edeceğini umuyoruz. Hep birlikte daha ileriye ve daha iyiye doğru yürümek dileklerimizle.

Yazı etiketi:

Kategori: Vatandaşlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gorgoda © 2021