Google Adsense Sayfa Düzeyi Reklamlar

Sabit/yer paylaşımlı reklamlar

Sabit/yer paylaşımlı reklamlar

Bir çok webmasterin yönetmiş olduğu web sitesinden gelir elde etmek için kullandığı Google Adsense uygulaması çok kullanışlı ve bir reklam çeşidiyle karşımıza çıkıyor.

Gelişen teknoloji ile daha çok kullanım alanı ve kullanıcıya ulaşan mobil cihazlar, klasik masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarların yerine geçiyor.

Öyleki web sitesi yöneticileri sayfalarının tarayıcı veya işletim sistemi istatistiklerini incelediklerinde büyük oranda mobil cihaz kullanımı ile karşılaşıyorlar. Bu da ister istemez mobil cihazlarla uyumlu reklam yerleşimleri ve optimizasyonu ön plana çıkarıyor.

Web sayfalarında kullanılan tasarımlar da bu nedenden dolayı sabit site tasarımları yerine esnek site tasarımlarına dönüyor.

Vinyet reklamlar

Vinyet reklamlar

Google Adsense artan mobil cihaz kullanımını dikkate aldığından olsa gerek reklam gelirleri artışı ve web sayfalarının tasarımından kaynaklanan reklam gösterimi sorunlarının önüne geçebilmek için Sayfa Düzeyi Reklamlar uygulamasını başlatmış gibi görünüyor. Uygulama “Sabit/yer paylaşımlı reklamlar” ve “Vinyet reklamlar” olmak üzere iki şekilde çalışıyor.

Sabit/yer paylaşımlı reklamlar web sayfası mobil cihazda görüntülenirken sayfanın alt kısmında yer alıyor. Vinyet reklamlar ise ziyaret edilen web sayfası yüklenirken tam ekran olarak karşınıza çıkıyor ve kullanıcı istemezse rahatlıkla kapatılabiliyor. Web sayfasından adsense gelirini arttırmak isteyen yöneticiler için oldukça kullanışlı bir reklam şekli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir