İç Hava Kalitesinde Hijyenik Kimyasallar

Hijyenik kimyasallar
Hijyenik kimyasallar

Hastane enfeksiyonları tüm dünyada hem hasta hem de sağlık çalışanlarının sağlığını tehdit eden bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır.

ABD’de Center of Diceases Control (CDC) adlı araştırma merkezinin hastane enfeksiyonları ile ilgili yaptığı araştırmalara göre, Amerika’da her yıl 103 bin, Kanada’da ise 12 bin kişi hastanede kaptığı enfeksiyonlar nedeniyle hayatını kaybediyor.

Amerika’da farklı sebeplerden dolayı hastaneye yatan kişilerin % 5’i enfeksiyona yakalanıyor. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde ise bu rakam %14’e çıkıyor. Fransa’da hastanelerden kapılan enfeksiyon oranının % 8 olduğu belirtilmektedir.

Bu noktada enfeksiyon önlemeye yönelik ürünlerin kullanımının insan hayatı için önemi bir kez daha anlaşılıyor. Hastane enfeksiyonları, hastaneler için sağlık konusunda bir problem olmasının yanı sıra çok önemli bir maliyet kalemi olarak ortaya çıkmaktadır.

Yurtdışında yapılan araştırmalar enfeksiyon çeşitlerine göre hastaya ya da hastaneye maliyetin 550 dolar ile 40.000 dolar arasında değiştiğini göstermektedir.

Ameliyat öncesi ve sonrası, hastaları olası enfeksiyonlara karşı korumak amacıyla uygulanan antibiyotik tedavisi de maliyeti ciddi oranda artırmaktadır.

Son yıllarda çalışmalarını hijyenik klima sistemleri üzerine yoğunlaştıran firmamız sunduğu çözümlerle klima sistemlerindeki enfeksiyon riskini minimuma indirdiği gibi hasta ve hastaneler için de maliyetlerin en aza inmesini sağlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir