Gorgoda Nedir? Kimdir?

Tedarik Zinciri Kavramı

Tedarik zinciri, mal ve hizmetlerin tedarik edilmesinden nihai müşteriye ulaşıncaya kadar geçen süreçte, birlikte çalışan çeşitli kuruluşlardan (tedarikçiler, üreticiler, dağıtıcılar, perakendeciler) oluşan bir ağdır. Malzemeler, bu ağın başlangıç noktasından (Tedarikçiler) nihai müşterilere akarken tedarik zincirinde, farklı aşamalardan geçmektedir. Bu süreçte malzemeye değer katılmaktadır. Tedarik Zincirinde Bulunan Şirketler Hammadde tedarikçisi, Yan sanayii ürünleri tedarikçileri, Alt montaj […]
Tedarik zinciri yönetimi
Tedarik zinciri yönetimi

Tedarik zinciri, mal ve hizmetlerin tedarik edilmesinden nihai müşteriye ulaşıncaya kadar geçen süreçte, birlikte çalışan çeşitli kuruluşlardan (tedarikçiler, üreticiler, dağıtıcılar, perakendeciler) oluşan bir ağdır. Malzemeler, bu ağın başlangıç noktasından (Tedarikçiler) nihai müşterilere akarken tedarik zincirinde, farklı aşamalardan geçmektedir. Bu süreçte malzemeye değer katılmaktadır.

Tedarik Zincirinde Bulunan Şirketler

Tedarik Zinciri Yönetimi
Lojistik Yönetimi Konseyi’ne göre Tedarik Zinciri Yönetimi; müşteri gereksinmelerini karşılamak amacıyla ham maddelerin, süreçteki stokların, nihai ürünlerin ve başlangıçtan tüketime kadar ilişkili bilgilerin maliyet etkin akısının ve depolanmasının planlanması, uygulanması ve kontrolü sürecidir.

Lojistik İşletmesinin Çevresi

İç Çevre

Mikro Çevre

Makro Çevre

Uluslar Arası Çevre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2021