Asus Winflash ile Bios Sürümünü Eskiye Döndürmek (Downgrade)

Asus Winflash ile Bios Sürümünü Eskiye Döndürmek (Downgrade)

Asus Winflash ile Bios Sürümünü Eskiye Döndürmek (Downgrade)

Merhaba arkadaşlar. Asus dizüstü bilgisayarımı belki daha iyi olur diye bios sürümünü güncelledim. Güncelledim ama başıma gelmeyen kalmadı. Belki de bios sürümünden değildir ama nedense ben her sorunu bios sürümünü yükseltmeme bağlıyorum. İnternette aramadığım şey kalmadı easyflash denedim, dos komut sistemi ile yapmaya çalıştım, olmadı. Yok yok yok.

En sonunda bir forumlarda ben yaptım diyen birisini buldum ama arkadaş sadece foruma üye olup özelden mesaj atanlara cevap veriyordu. Neyseki biraz uğraşınca arkadaşın anlattığı yabancı kaynağı buldum. Belki birinin işine yarar diye yaptıklarımı anlatayım.

Bios eski sürüme dönme işini (Asus için) Winflash programı ile yaptım. Winflash programını bilgisayarımıza yüklüyoruz. Daha sonra komut satırını açıyoruz. (açmak için windows arama kısmına cmd yazabilirsiniz. Ya da windows donatılar klasöründeki Komut istemini bulup açabilirsiniz.)

cd C:\Program Files (x86)\ASUS\WinFlash

yazıp entere basıyoruz.  (Bu 64bit işletim sistemleri için, 32 bit ise (x86) olmayacak.)

Winflash /nodate

yazıp entere basıyoruz. Program çalışmaya başlıyor. Buradan normal şekilde yükleyeceğimiz bios dosyasını seçip yükleme işlemini bitiriyoruz. Umarım yardımcı olur.

 

1 Response

  1. emre kara dedi ki:

    Allah razı olsun kardeşim çok teşekkürler. işe yarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir