Gorgoda Nedir? Kimdir?

Sigorta Satışındaki Zorluklar

1-İnsanlarımızın sigorta bilincine sahip olmaması, sigortayı gereksiz kılmakta, sevilmemesine neden olmaktadır. Sigortacılık; insan hayatında istenmeyen bir şeyler olduğunda hizmete dönüşmektedir. Bu sebeple sigorta alımı kişiye bir zevk vermemektedir. 2-Sigorta ürününün gayri maddi oluşundan dolayı yararların somutlaştırılması ve satış anında sigortalı adayına gösterilmesi gerekmektedir. 3-Sigorta olayı pek bilinmediği için, sigortaya kuşkuyla bakılmakta ve menfi bir katle […]

1-İnsanlarımızın sigorta bilincine sahip olmaması, sigortayı gereksiz kılmakta, sevilmemesine neden olmaktadır. Sigortacılık; insan hayatında istenmeyen bir şeyler olduğunda hizmete dönüşmektedir. Bu sebeple sigorta alımı kişiye bir zevk vermemektedir.

Sigorta Satışındaki Zorluklar
Sigorta Satışındaki Zorluklar

2-Sigorta ürününün gayri maddi oluşundan dolayı yararların somutlaştırılması ve satış anında sigortalı adayına gösterilmesi gerekmektedir.

3-Sigorta olayı pek bilinmediği için, sigortaya kuşkuyla bakılmakta ve menfi bir katle hareket edilmektedir. Sağladıkları, elle tutulamamakta, ancak risk gerçekleşince gözle görülür hale gelmektedir. Ancak bu durumda bile kanuni prosedürler, yaşanan durumdan duruma değiştiği için alınan hizmet eksik kabul edilmektedir.

4-Sigorta ürünü satışında sigortalıya çok fazla soru sorulmakta bu ise sigortalı adayı rahatsız etmemektedir.

5-Daha önce sigortalı ürünü satmak isteyenlerin danışmanlık hizmetini tam layıkıyla verememiş olması satışı daha zor hale getirmektedir.

6-Sigorta ürünlerinin istek ve ihtiyaca yönelik tam cevap verecek şekilde piyasaya sunulmasında sektörümüz gerekli hıza sahip değildir. Bu ise değişen istek ve ihtiyaçlara sınırlı cevap vermek anlamına gelmemektedir. Örneğin sağlık sigortalarında Şuan sigortalı olan kişilerin daha önceden gelen hastalıklarının da sigorta kapsamına alınması, hayat sigortalarında prim artışlarında doktor raporunun istenmemesi vb… Taleplere cevap verilmemesi…

7-Sigortacının ürünlerini satabilmeleri için, sigortalılara yönelik, sigorta ihtiyaçlarını fark edecekleri yaratıcı satıcılık faaliyetlerine girişmeleri gerekmektedir. Bunun etkin bir şekilde yapılması ise yaygın ve sürekli tanıtımlardır. Bu ise tek tek sigorta şirketlerince yapılacak kadar küçük bir maliyet değildir.

Yazı etiketi: ,

Kategori: Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    En son eklenen yazılar

    Kim ne dedi?

    Gorgoda © 2023